  • Mfr # A1211-0.78
  • Zoro # G4779262
Overall Length
30 mm
Drill Bit Size
0.78 mm
Shank Dia.
0.7 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1211-0.78
Overall Length
30 mm
Drill Bit Size
0.78 mm
Shank Dia.
0.7 mm
Flute Length
10 mm
Drilling Depth
8.70mm
Shank Length
20 mm
Drill Point Length
0.234mm
Maximum Drilling Depth
10 mm
Decimal Equivalent
0.0307
Description
Jobber Length Drill Bit, Drill Bit Size 0.78 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , High Speed Steel, Bright (Uncoated), Decimal Equivalent 0.0307, Metric, Drill Bit Point Type Conical Point, Non-Coolant Through