  • Mfr # A1211-5/32IN
  • Zoro # G5105648
Overall Length
75 mm
Drill Bit Size
5/32 in
Shank Dia.
3.9 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1211-5/32IN
Overall Length
75 mm
Drill Bit Size
5/32 in
Shank Dia.
3.9 mm
Drill Bit Dimension Type
Fractional Inch
Flute Length
43 mm
Shank Length
32 mm
Drilling Depth
36.00mm
Drill Point Length
1.19mm
Drill Length Class
Jobber-Length
Drill Diameter Tolerance
H8
Maximum Drilling Depth
43 mm