  • Mfr # A1211-5.95
  • Zoro # G5105639
Overall Length
93 mm
Drill Bit Size
15/64 in
Shank Dia.
5.9 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1211-5.95
Overall Length
93 mm
Drill Bit Size
15/64 in
Shank Dia.
5.9 mm
Drill Bit Dimension Type
Fractional Inch
Flute Length
57 mm
Shank Length
36 mm
Drilling Depth
48.00mm
Drill Point Length
1.79mm
Drill Length Class
Jobber-Length
Drill Diameter Tolerance
H8
Maximum Drilling Depth
57 mm