  • Mfr # A1211TIN-2.4
  • Zoro # G5095498
Overall Length
57 mm
Drill Bit Size
2.4 mm
Shank Dia.
2.4 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1211TIN-2.4
Overall Length
57 mm
Drill Bit Size
2.4 mm
Shank Dia.
2.4 mm
Flute Length
30 mm
Drilling Depth
26.00mm
Shank Length
27 mm
Drill Point Length
0.721mm
Maximum Drilling Depth
30 mm
Decimal Equivalent
0.0945
Description
Jobber Length Drill Bit, Drill Bit Size 2.4 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , High Speed Steel, TiN, Decimal Equivalent 0.0945, Metric, Drill Bit Point Type Conical Point, Non-Coolant Through