  • Mfr # A1211TIN-4.1
  • Zoro # G5090053
Overall Length
75 mm
Drill Bit Size
4.1 mm
Shank Dia.
4.1 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1211TIN-4.1
Country of Origin
France
Dimensions
Overall Length
75 mm
Drill Bit Size
4.1 mm
Shank Dia.
4.1 mm
Flute Length
43 mm
Drilling Depth
36.00mm
Shank Length
32 mm
Maximum Drilling Depth
43 mm
Decimal Equivalent
0.1614
Description
Jobber Length Drill Bit, Drill Bit Size 4.1 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , High Speed Steel, TiN, Decimal Equivalent 0.1614, Metric, Drill Bit Point Type Conical Point, Non-Coolant Through