  • Mfr # A1211TIN-4.8
  • Zoro # G5090001
Overall Length
86 mm
Drill Bit Size
#12
Shank Dia.
4.8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1211TIN-4.8
Country of Origin
France
Dimensions
Overall Length
86 mm
Drill Bit Size
#12
Shank Dia.
4.8 mm
Drill Bit Dimension Type
Wire
Flute Length
52 mm
Drilling Depth
44.00mm
Shank Length
34 mm
Drill Point Length
1.44mm
Maximum Drilling Depth
52 mm