  • Mfr # A1522-NO34
  • Zoro # G4833208
/ea
Key Features
Overall Length
100 mm
Number of Flutes
2
Material - Machining
High Speed Steel
Finish - Machining
Bright (Uncoated)
Drill Bit Point Angle
130 Degrees
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
A1522-NO34
Country of Origin
Brazil
Dimensions
Drill Bit Size
#34
Overall Length
100 mm
Flute Length
2 299/500 in
Shank Dia.
2.82 mm
Sizes Included
#34
Depth:Dia. Ratio
12xD
Drill Point Length
0.657mm
Drill Length Class
Extended-Length
Shank Length
34 mm