  • Zoro # G8315364
Overall Length
133 mm
Drill Bit Size
10.5 mm
Point Angle
118 Degrees
Flute Length
87 mm
Shank Diameter
10.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G8315364
Overall Length
133 mm
Drill Bit Size
10.5 mm
Flute Length
87 mm
Shank Diameter
10.5 mm
Shank Dia.
10.5 mm
Drill Point Length
3.15 mm
Maximum Drilling Depth
71 mm
Shank Length
40.75 mm
Jobber Length Drill Bit
Point Angle
Finish - Machining
TiN
Coolant Through
List Number
DA110
Decimal Equivalent
0.4134
Material Grade - Machining
WZ90AJ
Secondary Material Application ISO Code
M, N, O
Secondary Material Application
Aluminum, Brass, Bronze, Copper, Graphite, Plastic, Stainless Steel
Description
Jobber Length Drill Bit, Drill Bit Size 10.5 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , High Speed Steel, TiN, Decimal Equivalent 0.4134, Metric, Non-Coolant Through