  • Mfr # A7191TFT-11/32IN
  • Zoro # G6066751
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
89 mm
Drill Bit Point Angle
180 Degrees
Shank Dia.
6 mm
Material - Machining
Carbide
Cutting Direction
Right Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
A7191TFT-11/32IN
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
89 mm
Drill Bit Size
11/32 in
Shank Dia.
6 mm
Depth:Dia. Ratio
2xD
Drill Bit Dimension Type
Fractional Inch
Flute Length
32 mm
Shank Length
1 969/1000 in
Drilling Depth
18.00mm
Drill Point Length
0 in