Walter Titex - Solid carbide twist drill, Jobber Drill, 4.30mm, Carbide, A1276TFL-4.3
  • Mfr # A1276TFL-4.3
  • Zoro # G7832946
Overall Length
80 mm
Drill Bit Size
4.3 mm
Shank Dia.
4.3 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1276TFL-4.3
Overall Length
80 mm
Drill Bit Size
4.3 mm
Shank Dia.
4.3 mm
Flute Length
47 mm
Drilling Depth
39.00mm
Shank Length
33 mm
Maximum Drilling Depth
39 mm
Drill Point Length
0.783mm
Decimal Equivalent
0.1693
Description
Jobber Length Drill Bit, Drill Bit Size 4.3 mm, Drill Bit Point Angle 140 Degrees , Carbide, TiAlN, Decimal Equivalent 0.1693, Metric, Drill Bit Point Type 4 Facet Point, Non-Coolant Through