  • Mfr # A1247-NO30
  • Zoro # G4780778
Overall Length
65 mm
Drill Bit Size
#30
Shank Dia.
3.2 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1247-NO30
Country of Origin
Brazil
Dimensions
Overall Length
65 mm
Drill Bit Size
#30
Shank Dia.
3.2 mm
Drill Bit Dimension Type
Wire
Flute Length
36 mm
Drilling Depth
30.00mm
Shank Length
29 mm
Drill Length Class
Jobber-Length
Drill Diameter Tolerance
H8
Drill Point Length
0.761mm
Maximum Drilling Depth
36 mm