  • Mfr # CRL-EGN-54W-40K
  • Zoro # G811646944
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Lumens
4500
Length
4.72 in
Width
4.25 in
Height
96.06 in
Color Temp.
4000K
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CRL-EGN-54W-40K
Country of Origin
China
Dimensions
Length
4.72 in
Width
4.25 in
Height
96.06 in
Details
Item
Recessed Lighting
Lumens
4500
Color Temp.
4000K
Max. Wattage
54W