  • Mfr # LSL-2FT-20W-MCT-D-EM-SEN
  • Zoro # G911672911
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Lumens
2100
Fixture Wattage
20W
Housing Finish
White
Height
6.1 in
Color Temp.
35K/40K/50K
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
LSL-2FT-20W-MCT-D-EM-SEN
Country of Origin
China
Dimensions
Height
6.1 in
Width
11.2 in
Length
7.2 in
Details
Lumens
2100
Fixture Wattage
20W
Housing Finish
White
Color Temp.
35K/40K/50K
Item
Vapor Proof Light
Description
  • •Ceiling Mount or Suspended Mount - 2ft.
  • •Lens: Polycarbonate Frosted Lens, Shatter Resistant
  • •Wattage: 20W