  • Mfr # T8-EZ6-GS-4FT-18W-40K-C
  • Zoro # G602638493
Free Shipping & Returns
Key Features
Voltage
120-277VAC
Watts
18W
Lumens
2250LM
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
T8-EZ6-GS-4FT-18W-40K-C
Country of Origin
Unknown
Details
Voltage
120-277VAC
Watts
18W
Lumens
2250LM
Description
NO PARTIAL PACKSINNER BOX QTY: 12PCS MASTER CARTON QTY: 36PCS Voltage: 120V~277V AC Power Factor: 0.9 THD: <20% Base Type: G13 IP Rating: IP20 (Indoor) CRI 80 Rated Life: 50,000 hrs. Ambient Operating Temperature: -13°F to 113°F Glass tube better transparency and thermal conductivity than plastic Beam angle: 240°