  • Mfr # K79-36RXT-23B-C613-2
  • Zoro # G315665779
Width
36 in
Length
30.1 in
Height
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K79-36RXT-23B-C613-2
Width
36 in
Length
30.1 in
Height
48 in
Details
Item
Extension Dining Table W/ 2 Chairs
Number of Pieces in Set
3
Number of Chairs
2
Description
  • Dimensions: 36 in W x 48 in D x 30.1 in H
  • Chair dimensions: 18.9 in W x 22.2 in D x 36.9 in H
  • Seat dimensions: 17.5 in H x 18.9 in W x 15.4 in D
  • Insert the 12 in leaf on steel glides to expand the table to 36 in x 48-in