  • Mfr # K79-36RXT-27B-C613-2
  • Zoro # G015665734
Width
36 in
Length
30.1 in
Height
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K79-36RXT-27B-C613-2
Width
36 in
Length
30.1 in
Height
48 in
Details
Item
Extension Dining Table W/ 2 Chairs
Number of Pieces in Set
3
Number of Chairs
2
Description
  • Table Dimensions: 36"W x 48"D x 29.8"H
  • Stool Dimensions: 18.9"W x 22.2"D x 36.9"H
  • Seat Dimensions: 18.9"W x 15.4"D x 17.5"H
  • 36" round top table with 12" leaf
  • With leaf, table expands from 36" to 48"