  • Mfr # K79-36RXT-C10-4
  • Zoro # G415665822
Width
36 in
Length
29.3 in
Height
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K79-36RXT-C10-4
Width
36 in
Length
29.3 in
Height
48 in
Details
Item
Extension Dining Table W/ 4 Chairs
Number of Pieces in Set
5
Number of Chairs
4
Description
  • Table Dimensions: 36"W x 48"D x 29.3"H
  • Chair Dimensions: 36"W x 48"D x 29.3"H
  • Seat Dimensions: 17.32"W x 16.34"D x 17.7"H
  • Box seat construction
  • 36" round top table with 12" leaf