  • Mfr # K79-36RXT-C613-4
  • Zoro # G615665783
Width
36 in
Length
29.3 in
Height
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K79-36RXT-C613-4
Width
36 in
Length
29.3 in
Height
48 in
Details
Item
Extension Dining Table W/ 4 Chairs
Number of Pieces in Set
5
Number of Chairs
4
Description
  • Table Dimensions: 36"W x 48"D x 29.3"H
  • Chair Dimensions: 18.9"W x 22.1"D x 36.9"H
  • Seat Dimensions: 18.9"W x 15.4"D x 17.5"H
  • Box seat construction
  • With leaf, table expands from 36" to 48"