  • Mfr # K79-36RXT-27B-C2-6
  • Zoro # G715665782
Width
36 in
Length
30.1 in
Height
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K79-36RXT-27B-C2-6
Width
36 in
Length
30.1 in
Height
48 in
Details
Item
Extension Dining Table W/ 6 Chairs
Number of Pieces in Set
7
Number of Chairs
6
Description
  • Table Dimensions: 36"W x 48"D x 30.1"H
  • Chair Dimensions: 18.1"W x 19.3"D x 35.2"H
  • Seat Dimensions: 18"H x 18.1"W x 16.3"D
  • With leaf, table expands from 36" to 48"