  • Mfr # TDS402A13700
  • Zoro # G2532037
Overall Length
124 mm
Drill Bit Size
13.7 mm
Shank Dia.
14 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
TDS402A13700
Overall Length
124 mm
Drill Bit Size
13.7 mm
Shank Dia.
14 mm
Flute Length
77 mm
Drilling Depth
60.00mm
Shank Length
45 mm
Maximum Drilling Depth
77 mm
Decimal Equivalent
0.5394
Description
Jobber Length Drill Bit, Drill Bit Size 13.7 mm, Drill Bit Point Angle 140 Degrees , Carbide, TiAlN, Decimal Equivalent 0.5394, Metric, Drill Bit Point Type Conical Point, Coolant Through, Number of Coolant Holes 2