  • Mfr # TDD105Z03500
  • Zoro # G7677807
Overall Length
105 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
TDD105Z03500
Drill Bit Size
3.5 mm
Overall Length
105 mm
Shank Dia.
4 mm
Flute Length
68 mm
Shank Length
32 mm
Drill Point Length
0.7120mm
Maximum Drilling Depth
59.00 mm
Decimal Equivalent
0.1378
Measurement System
Metric
Description
Extra Long Drill Bit, Drill Bit Size 3.5 mm, Drill Bit Point Angle 132 Degrees , Conical Point, Carbide, TiAlN, Material Grade - Machining WU20PD, Maximum Drilling Depth 59.00 mm, Metric, 15xD