  • Mfr # TDD105Z04000
  • Zoro # G7677813
Overall Length
105 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
TDD105Z04000
Drill Bit Size
4 mm
Overall Length
105 mm
Flute Length
70 mm
Shank Dia.
4 mm
Shank Length
32 mm
Maximum Drilling Depth
60.00 mm
Drill Point Length
0.8190mm
Decimal Equivalent
0.1575
Measurement System
Metric
Description
Extra Long Drill Bit, Drill Bit Size 4 mm, Drill Bit Point Angle 132 Degrees , Conical Point, Carbide, TiAlN, Material Grade - Machining WU20PD, Maximum Drilling Depth 60.00 mm, Metric, 15xD