  • Mfr # TDD105Z03571
  • Zoro # G7677761
Overall Length
105 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
TDD105Z03571
Drill Bit Size
9/64 in
Overall Length
105 mm
Flute Length
68 mm
Shank Dia.
4 mm
Drill Point Length
0.7270mm
Shank Length
32 mm
Maximum Drilling Depth
59.00 mm
Decimal Equivalent
0.1406
Measurement System
Fractional Inch
Description
Extra Long Drill Bit, Drill Bit Size 9/64 in, Drill Bit Point Angle 132 Degrees , Conical Point, Carbide, TiAlN, Material Grade - Machining WU20PD, Maximum Drilling Depth 59.00 mm, Fractional Inch, 15xD