  • Mfr # TDD106Z04300
  • Zoro # G2730968
Overall Length
149 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
TDD106Z04300
Country of Origin
United States
Dimensions
Drill Bit Size
4.3 mm
Overall Length
149 mm
Shank Dia.
5 mm
Flute Length
106 mm
Depth:Dia. Ratio
20xD
Drill Point Length
0.8830mm
Maximum Drilling Depth
95.00 mm
Shank Length
34 mm
Decimal Equivalent
0.1693
List Number
TDD106
Series
TDD106
Description
Extra Long Drill Bit, Drill Bit Size 4.3 mm, Drill Bit Point Angle 132 Degrees , Conical Point, Carbide, TiAlN, Material Grade - Machining WU20PD, Maximum Drilling Depth 95.00 mm, Metric, 20xD