  • Mfr # RSCG060624GNK
  • Zoro # G8094956
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Finish
Galvanized
Height
6 in
Width
6 in
NEMA Rating
3R
Material
Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
RSCG060624GNK
Country of Origin
United States
Dimensions
Height
6 in
Width
6 in
Usable Opening Depth
5.88 in
Nominal Enclosure Width
24 in
Depth
24 in
Overall Height
6 in
Overall Width
24 in
Overall Depth
6 in
Actual Depth
24.13 in
Actual Height
6.060 in
Each - Width
6.060 in
Cover Material Thickness
16 ga
Nominal Height
6 in
Body Material Thickness
16 ga
Nominal Width
24 in
Nominal Depth
6 in