  • Mfr # WH20GB506TRUSB
  • Zoro # G6381090
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Type
USB
Cord Length
5 ft.
Color
White
Standards
cULus Listed, NEC
Hz
60 Hz
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
WH20GB506TRUSB
Country of Origin
United States
Dimensions
Cord Length
5 ft.
Details
Item
Power Strip
Type
USB
Color
White
Standards
cULus Listed, NEC
Hz
60 Hz
Housing Material
Steel
Voltage
125V
Mounting Style
Wall
Number of Outlets
2 USB/9
Max. Amps
20A