  • Mfr # WR202BEIGE8X10
  • Zoro # G722735416
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Thickness
0.39 in
Pattern
Abstract
Length (In.)
120 in
Width (In.)
94 in
Shape
Rectangle
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
WR202BEIGE8X10
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Thickness
0.39 in
Length (In.)
120 in
Width (In.)
94 in
Size
7'10" x 10'
Details
Item
Area Rug
Pattern
Abstract
Shape
Rectangle
Includes
Area Rug
Color
Beige
Backing Material
Jute
Machine Washable
No
Material
70% Polypropylene / 30% Polyester