  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-1.6-11.1-14.3x48
  • Zoro # G514261987
Nominal Inside Dia.
11.1 mm
Nominal Outside Dia.
14.3 mm
Nominal Width
1.6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-1.6-11.1-14.3x48
Nominal Inside Dia.
11.1 mm
Nominal Outside Dia.
14.3 mm
Nominal Width
1.6 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 11.1mm., Width Diameter: 1.6mm., Outside Diameter: 14.3mm.