  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-2.4-12.8-17.6x1
  • Zoro # G414298441
/ea
Nominal Inside Dia.
12.8 mm
Nominal Outside Dia.
17.6 mm
Nominal Width
2.4 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-2.4-12.8-17.6x1
Nominal Inside Dia.
12.8 mm
Nominal Outside Dia.
17.6 mm
Nominal Width
2.4 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 12.8mm., Width Diameter: 2.4mm., Outside Diameter: 17.6mm.