  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-1.5-16-19x1
  • Zoro # G914295049
/ea
Nominal Inside Dia.
16 mm
Nominal Outside Dia.
19 mm
Nominal Width
1.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-1.5-16-19x1
Nominal Inside Dia.
16 mm
Nominal Outside Dia.
19 mm
Nominal Width
1.5 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 16mm., Width Diameter: 1.5mm., Outside Diameter: 19mm.