  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-5-180-190x1
  • Zoro # G114254075
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Round
Color
Black
Nominal Inside Dia.
180 mm
Nominal Outside Dia.
190 mm
Nominal Width
5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-5-180-190x1
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Nominal Inside Dia.
180 mm
Nominal Outside Dia.
190 mm
Nominal Width
5 mm
Details
Cross Section Shape
Round
Color
Black
Description
  • •Helps to eliminate leaks in many applications, such as faucet drips at the spout
  • •Nitrile rubber construction
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 180mm., Width Diameter: 5mm., Outside Diameter: 190mm.