  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-7-230-244x1
  • Zoro # G314293515
/ea
Nominal Inside Dia.
230 mm
Nominal Outside Dia.
244 mm
Nominal Width
7 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-7-230-244x1
Nominal Inside Dia.
230 mm
Nominal Outside Dia.
244 mm
Nominal Width
7 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 230mm., Width Diameter: 7mm., Outside Diameter: 244mm.