  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-1.8-2.5-6.1x6
  • Zoro # G214287607
Nominal Inside Dia.
2.5 mm
Nominal Outside Dia.
6.1 mm
Nominal Width
1.8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-1.8-2.5-6.1x6
Nominal Inside Dia.
2.5 mm
Nominal Outside Dia.
6.1 mm
Nominal Width
1.8 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 2.5mm., Width Diameter: 1.8mm., Outside Diameter: 6.1mm.