  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-8.4-274.5-291.3x1
  • Zoro # G114260380
/ea
Nominal Inside Dia.
274.5 mm
Nominal Outside Dia.
291.3 mm
Nominal Width
8.4 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-8.4-274.5-291.3x1
Nominal Inside Dia.
274.5 mm
Nominal Outside Dia.
291.3 mm
Nominal Width
8.4 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 274.5mm., Width Diameter: 8.4mm., Outside Diameter: 291.3mm.