  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-8.4-299.5-316.3x8
  • Zoro # G814289759
Free Shipping & Returns
Nominal Inside Dia.
299.5 mm
Nominal Outside Dia.
316.3 mm
Nominal Width
8.4 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-8.4-299.5-316.3x8
Nominal Inside Dia.
299.5 mm
Nominal Outside Dia.
316.3 mm
Nominal Width
8.4 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 299.5mm., Width Diameter: 8.4mm., Outside Diameter: 316.3mm.