  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-4-29-37x240
  • Zoro # G114255607
Free Shipping & Returns
Nominal Inside Dia.
29 mm
Nominal Outside Dia.
37 mm
Nominal Width
4 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-4-29-37x240
Nominal Inside Dia.
29 mm
Nominal Outside Dia.
37 mm
Nominal Width
4 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 29mm., Width Diameter: 4mm., Outside Diameter: 37mm.