  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-1.78-3.2-6.76x2
  • Zoro # G914298194
Nominal Inside Dia.
3.2 mm
Nominal Outside Dia.
6.76 mm
Nominal Width
1.78 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-1.78-3.2-6.76x2
Nominal Inside Dia.
3.2 mm
Nominal Outside Dia.
6.76 mm
Nominal Width
1.78 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 3.2mm., Width Diameter: 1.78mm., Outside Diameter: 6.76mm.