  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-5-33-43x2
  • Zoro # G714260056
Key Features
Cross Section Shape
Round
Color
Black
Nominal Inside Dia.
33 mm
Nominal Outside Dia.
43 mm
Nominal Width
5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-5-33-43x2
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Nominal Inside Dia.
33 mm
Nominal Outside Dia.
43 mm
Nominal Width
5 mm
Details
Cross Section Shape
Round
Color
Black
Description
  • •Helps to eliminate leaks in many applications, such as faucet drips at the spout
  • •Nitrile rubber construction
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 33mm., Width Diameter: 5mm., Outside Diameter: 43mm.