  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-1.6-35.1-38.3x1
  • Zoro # G614237127
/ea
Nominal Inside Dia.
35.1 mm
Nominal Outside Dia.
38.3 mm
Nominal Width
1.6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-1.6-35.1-38.3x1
Nominal Inside Dia.
35.1 mm
Nominal Outside Dia.
38.3 mm
Nominal Width
1.6 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 35.1mm., Width Diameter: 1.6mm., Outside Diameter: 38.3mm.