  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-1.6-37.1-40.3x1
  • Zoro # G914236714
/ea
Nominal Inside Dia.
37.1 mm
Nominal Outside Dia.
40.3 mm
Nominal Width
1.6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-1.6-37.1-40.3x1
Nominal Inside Dia.
37.1 mm
Nominal Outside Dia.
40.3 mm
Nominal Width
1.6 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 37.1mm., Width Diameter: 1.6mm., Outside Diameter: 40.3mm.