  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-4.5-44-53x2
  • Zoro # G214265421
Nominal Inside Dia.
44 mm
Nominal Outside Dia.
53 mm
Nominal Width
4.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-4.5-44-53x2
Nominal Inside Dia.
44 mm
Nominal Outside Dia.
53 mm
Nominal Width
4.5 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 44mm., Width Diameter: 4.5mm., Outside Diameter: 53mm.