  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-1.8-4.5-8.1x1
  • Zoro # G414304180
/ea
Nominal Inside Dia.
4.5 mm
Nominal Outside Dia.
8.1 mm
Nominal Width
1.8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-1.8-4.5-8.1x1
Nominal Inside Dia.
4.5 mm
Nominal Outside Dia.
8.1 mm
Nominal Width
1.8 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 4.5mm., Width Diameter: 1.8mm., Outside Diameter: 8.1mm.