  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-3.55-46.2-53.3x1
  • Zoro # G014246040
/ea
Nominal Inside Dia.
46.2 mm
Nominal Outside Dia.
53.3 mm
Nominal Width
3.55 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-3.55-46.2-53.3x1
Nominal Inside Dia.
46.2 mm
Nominal Outside Dia.
53.3 mm
Nominal Width
3.55 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 46.2mm., Width Diameter: 3.55mm., Outside Diameter: 53.3mm.