  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-2.5-50-55x1
  • Zoro # G614323097
/ea
Nominal Inside Dia.
50 mm
Nominal Outside Dia.
55 mm
Nominal Width
2.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-2.5-50-55x1
Nominal Inside Dia.
50 mm
Nominal Outside Dia.
55 mm
Nominal Width
2.5 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 50mm., Width Diameter: 2.5mm., Outside Diameter: 55mm.