  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-5.3-51.5-62.1x1
  • Zoro # G114268997
/ea
Nominal Inside Dia.
51.5 mm
Nominal Outside Dia.
62.1 mm
Nominal Width
5.3 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-5.3-51.5-62.1x1
Nominal Inside Dia.
51.5 mm
Nominal Outside Dia.
62.1 mm
Nominal Width
5.3 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 51.5mm., Width Diameter: 5.3mm., Outside Diameter: 62.1mm.