  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-1.6-5.1-8.3x1
  • Zoro # G414241249
/ea
Nominal Inside Dia.
5.1 mm
Nominal Outside Dia.
8.3 mm
Nominal Width
1.6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-1.6-5.1-8.3x1
Nominal Inside Dia.
5.1 mm
Nominal Outside Dia.
8.3 mm
Nominal Width
1.6 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 5.1mm., Width Diameter: 1.6mm., Outside Diameter: 8.3mm.