  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-3.55-53-60.1x6
  • Zoro # G314253281
Nominal Inside Dia.
53 mm
Nominal Outside Dia.
60.1 mm
Nominal Width
3.55 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-3.55-53-60.1x6
Nominal Inside Dia.
53 mm
Nominal Outside Dia.
60.1 mm
Nominal Width
3.55 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 53mm., Width Diameter: 3.55mm., Outside Diameter: 60.1mm.