  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-1.8-6-9.6x48
  • Zoro # G214314877
Nominal Inside Dia.
6 mm
Nominal Outside Dia.
9.6 mm
Nominal Width
1.8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-1.8-6-9.6x48
Nominal Inside Dia.
6 mm
Nominal Outside Dia.
9.6 mm
Nominal Width
1.8 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 6mm., Width Diameter: 1.8mm., Outside Diameter: 9.6mm.