  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-1.8-7.5-11.1x6
  • Zoro # G514320394
Nominal Inside Dia.
7.5 mm
Nominal Outside Dia.
11.1 mm
Nominal Width
1.8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-1.8-7.5-11.1x6
Nominal Inside Dia.
7.5 mm
Nominal Outside Dia.
11.1 mm
Nominal Width
1.8 mm
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 7.5mm., Width Diameter: 1.8mm., Outside Diameter: 11.1mm.