  • Mfr # X1E-CON-ORI-RME-M-4-94-102x1
  • Zoro # G514255757
/ea
Key Features
Cross Section Shape
Round
Color
Black
Nominal Inside Dia.
94 mm
Nominal Outside Dia.
102 mm
Nominal Width
4 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
X1E-CON-ORI-RME-M-4-94-102x1
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Nominal Inside Dia.
94 mm
Nominal Outside Dia.
102 mm
Nominal Width
4 mm
Details
Cross Section Shape
Round
Color
Black
Description
  • •Helps to eliminate leaks in many applications, such as faucet drips at the spout
  • •Nitrile rubber construction
  • •Tough, flexible rubber construction
  • •Dimensions: Interior Diameter: 94mm., Width Diameter: 4mm., Outside Diameter: 102mm.